Приказката продължава - България надви Армения с минимален резултат

2012-09-12 09:36:00
Снимка: Reuters

България изигра отлично тактически световната квалификация срещу Армения и след 1:0 на стадион "Васил Левски" лъвовете" направиха крачка към Мондиал 2014.

Единственото попадение в мача заби Станислав Манолев в края на първото полувреме. Родните ни национали взеха заслужено победата, но този път не демонстрираха качествен футбол от този в срещата срещу Италия преди дни.

Момчетата на Любо Пенев проспаха по-голямата част от първото полувреме, когато на моменти дори бяха надиграни от госите, но за щастие трикольорите вкараха гол минута преди почивката, който се оказа решаващ.

През второто полувреме почти нямаше футбол, като двата отбора завършиха срещата в намален състав, след като червени картони получиха Пицели и Гъзарян за Армения, а за нас по-рано под душовете пое Светослав Дяков. Така България вече има четири точки и е лидер в групата.

БЪЛГАРИЯ - АРМЕНИЯ 1:0

Голмайстор: Станислав Манолев (44-ата мин.)

БЪЛГАРИЯ: 13.Михайлов; 6.Й.Минев, 5.Бодуров, 15.Иванов, 14.В.Минев; 18.Гаджев (60' 8.Сърмов), 21.Дяков; 2.Манолев,16. Г.Миланов, 9.Попов (79' 23.Гъргоров); 19.Мицански (67' 11.Рангелов)

АРМЕНИЯ: 1.Березовский; 20.Хайрапетян (46' 17. Едигарян), 15.Мкоян, 5.Арцумиян, 4.Ховсепян; 23.Озбилиз (54' 8.Пизели), 18.Мхитарян, 7.Едигарян (75' 11.Саркисов), 6.Мкрчатян, 10.Гъзарян; 14.Мовсесян